Ekleme tarihi : 14/9/2012   Hit : 891  

ACİL SERVİS İSTASYONU NEDEN AÇILMIYOR!

Akyazı da bulunan 112 acil servisi için Ömercikler Mahallesi Yahyalı Caddesi Münir Sokak gençlik parkında yapılan 112 ASH istasyonunun açılmaması vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanmakta.

 

Acil sercisin ilçe merkezinde bulunması için Akyazı belediyesinin Ömercikler Mahallesi Yahyalı Caddesi Münir sokakta bulunan gençlik parkı için yapımına başlanan 112 acil servis istasyonu inşaatının bitirilmemesine vatandaşlar “devletin parasını neden çürütüyorlar” diyerek tepki ile karşılıyor.

 

 

Yeni yapılan acil servis istasyonun açılmaması önemli bir durum yaratmadığını belirten ilçe sağlık müdürü yavuz Tepeçınar, Sakarya genelinde 112 acil servis istasyonu olarak stantlara uygun şu an görev yapılan hizmet binasıdır. Her şeyi ile tam olan servis binası olduğu için yeni yapılan istasyon binasının acilen açılmasını gerektiren bir durum yok. Yapılan binada doğal gaz bağlantısı su bağlantısı ve bazı eksiklikler olduğundan dolayı ilgili firma eksikleri gideriyor. Tamamladığı ve devir ettiği zaman açılışı yapılacaktır dedi.

 

Sezai YOLCUOĞLU

YORUMLAR

  

YORUM YAP